- Jeg elsker jobben min, sier lærer Eirik Kiil Saga ved Ringerike folkehøgskole i ny film
Folkehøgskolene har lærere som jobber døgnet rundt for elevene sine – bokstavelig talt – og som brenner for det de gjør. Vi har møtt en av dem, nemlig musikklærer Eirik Kiil Saga ved Ringerike folkehøgskole
– Om jeg liker jobben min? Jeg elsker jobben min.
Det sier Eirik Kiil Saga, musikklærer på Ringerike folkehøgskole i en ny film.
– Jeg synes folkehøgskole er et fantastisk sted å jobbe.
Noe av grunnen til at han brenner for jobben sin som musikklærer i folkehøgskolen er at han kan gi elevene en smakebit av jobben som musiker.
– Før konserter jobber vi sånn som man gjør som profesjonell musiker.
Sted: Hønefoss, Ringerike
Elevplasser: 135
Linjer: 18
Undervisningstimer pr. uke: 27-42 timer
Verdigrunnlag: Frilynt
Les også:
Eirik har erfaring med konserter. Han har blant annet spilt konserter med Karpe.
– Vi er alltid med Karpe på liveopptredener. Når de spiller konserter er vi med, sa han i et tidligere intervju til folkehøgskolenes blogg.
Det er ikke bare på konserter man kan se Eirik. Han har også vært kapellmester i det populære TV-programmet Beat for Beat.
Se intervjuet med Eirik Kiil Saga:
Eirik trekker fram fordelen med å velge musikklinje på folkehøgskole:
– Folkehøgskole er et nydelig sted å få utforske fagområder. Ett år du kan fordype deg og spille så mye du overhodet vil. Døgnet rundt.
Siden elevene bor på folkehøgskolen er det også lærere eller andre ansatte til stede under alle døgnets timer. Det betyr at elevene ofte også bruker instrumenter og undervisningslokaler på kvelden.
– Du kan sitte og nerde og suge til deg informasjon med dyktige lærere og medelever rundt deg, forteller Eirik.
Vil du bruke et år å se hvor god musiker du kan bli? Har du lyst til å prøve noe helt nytt? Sjekk alle mulighetene på folkehøgskole.
Finn din linjeFolkehøgskolen ga André Mikael Heimvoll mange nye interesser og trygghet på egne…
Forslag til ny folkehøgskolelov løfter fram folkehøgskolenes viktige plass i utdanningssystemet og…
Neste skoleår skal ikke Edvard gjøre som andre 17-åringer. Til høsten starter…
Hva skal jeg gjøre nå? Hva er neste steg? Dette er spørsmål…
Angrer du på at du ikke gikk på folkehøgskole etter videregående? Det…
Søknadene strømmer inn til folkehøgskolene. Her er de 10 linjene som har…
Flere tusen søkere gjør denne tabben når de søker folkehøgskole. Det går…
Hva er forskjeller og likheter mellom folkehøgskole og årsstudium?
Flere og flere folkehøgskoler tilbyr nå halvtårskurs. Sjekk oversikten over linjene med…
Noen bestemmer seg tidlig for hvilken skole eller linje de vil gå…